Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alter-real

11. 10. 2011

Alter-real

Původ a historie

Domovem tohoto ušlechtilého koně je Portugalsko,kde se plemeno alter-real chovalo pro potřeby královské rodiny .Jméno plemene je odvozeno od města Alter de Chao a výtazu ,,real",které ve španělštině znamená královský ".Plemeno bylo vyšlechtěno v 18.století z andulského koně.Během Španělské války za nezávislost v letech 1804-1814 byla,ale většina příslušníku tohoto plemene Francouzi rozprášena a někteří nejlepší koně ukradeny.Nasledovali pokusy o oživení plemene křížením hannoverského,normánského a arabského a koní anglických, tyto snahy všach neuspěly.Naštěstí byla na konci 19.století do chovu znovu zavedena andaluská krev a plemeno bylo zachráněno.

Stavba těla:Půvabná hlava se širokým čelem,případně místo vypouklým profilem.Klenutý,svalnatý krk,přirozeně vysoce neseny.Široký,hluboký hrudník.Krátký hřbet se šikmou zádí a nízko nasazený ocas.Silná hlezna.

Vzhled a charakteristika:

Efektní akce s výjimečným ohýbáním kloubů.Ideální pro cviky vysoké jezdecké školy ( figury,chody , ,,  airs ").Nejčastějším zbarvením hnědák nebo tmavý hnědák.

K čemu ho můžu využit?

Klasická vysoká jezdecká škola a drezůra

Jak je vysoký ?

150 až 160 cm

Odkud pochází?

Portugalsko, Evropa.

Temperament:

Inteligentní a živý.                    

                                                                

                                         

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Alter-real

(Bety, 15. 2. 2014 12:07)

Alter-real je krásné plemeno. Já si nemyslím, že by někdo řekl opak. Jeho rod je s Portugalska. Tento kůň je aktivní, vážný (to proto že je ušlechtilý) a krásný. Mám v úctě toto plemeno.

Re: Alter-real

(Majitelka stránky :), 17. 2. 2014 20:55)

Ahoj ano mám stejný názor je to nádherné plemeno :)

 

 

Poslední fotografie


Kontakt


Archiv

Kalendář
<< březen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 58228
Měsíc: 481
Den: 11